Atypy

Zakázková výroba nám kromě klasických „sektorových“ prvků umožňuje i různá atypická a neobvyklá řešení a to bez paušálních příplatků. Naše omezení jsou pouze fantazie (Vaše i naše) a technologická vyrobitelnost vztažená k danému materiálu. Podívejte se níže na pár ukázek naší invence, která je plně v souladu s naší filozofií „Dotaženo do detailu“.

 

Keramický úchytkový systém Keramický úchytkový systém

Keramický úchytkový systém

Zcela originální řešení úchytkového systému posouvá naše kuchyně o další krok dál. Keramiku Neolith Beton nalezneme nejen na pracovní desce a zástěně, ale také v úchytkách. Tento systém jsme schopni vyrobit nejen z keramiky, ale i jiných materiálů – lakované díly, dýha, kovolamináty, sklo atd.

ukázka realizace Přehrát video
bezúchytkové otevírání lednice bezúchytkové otevírání lednice

bezúchytkové otevírání lednice

Častým problémem v bezúchytkových kuchyních je otevírání lednice jinak, než klasickou úchytkou. Vyfrézovaný úchytkový profil je zakončen radiusy a jeho výška přesně kopíruje výšku trub. Výsledkem je čisté a elegantní řešení, které do kuchyně perfektně zapadá.

ukázka realizace Přehrát video
Úchytkový systém bez přerušení Úchytkový systém bez přerušení

Úchytkový systém bez přerušení

Výrazným atypem je řešení dvířka myčky a dřezové zásuvky. Skládaná a pro myčku ( z důvodu nosnosti dvířka myčka) odlehčená dvířka umožňují linie úchytkového systému procházet celou kuchyní bez jakéhokoliv přerušení.  „Třešínkou na dortu“ je pak vnější a vnitřní spodní roh, které jsou lakované v jednomu kuse a opět bez jakéhokoliv viditelného spoje.

ukázka realizace Přehrát video
Oblouková barová část Oblouková barová část

Oblouková barová část

Celá barová část má lichoběžníkový tvar s proměnlivou hloubkou pracovní desky. Unikátní řešení je pak zádová část baru se čtvrtobloukem. Ta je vyrobena a následně lakována komplet z jednoho kusu. Ve výsledku to znamená naprosto čistý vzhled bez jakékoliv spáry.

ukázka realizace Přehrát video
Lomený výsuv Lomený výsuv

Lomený výsuv

Tato kuchyň je originál se vším všudy. Inspirací při návrhu této kuchyně nám byla stavba samotná, kdy se na celé budově střídají různé roviny a úhly. Jednou ze zajímavostí je lomené čílko výsuvu u ostrůvku. Nicméně kuchyň je doslova nabita různými atypy a vychytávkami všeho druhu. Podívejte se na video (délka necelé dvě minuty) přiložené v detailu této extrémní realizace a posuďte sami.

ukázka realizace Přehrát video
Pokosové spoje Pokosové spoje

Pokosové spoje

Pokosové spoje dodávají kuchyni minimalistický vzhled a tento detail dokáže kuchyň designově zcela změnit. Na uvedeném příkladu jsou pokosové spoje nejen mezi dvířkem a bokem barové části, ale také mezi všemi dvířky a pracovní deskou. Pracovní deska pak i přes svoji původní sílu 12 mm působí supertenkým moderním dojmem s pohledovou hranou pouze 4mm

ukázka realizace Přehrát video
Skryté dveře do technické místnosti Skryté dveře do technické místnosti

Skryté dveře do technické místnosti

Problém s vyřešením dveří do technické místnosti jsme vyřešili obkladem celé stěny kolem skříní se spotřebiči. Do obkladu jsme instalovali bezfalcové dveře s automatickým zavíračem. Při pohledu z kuchyně jsou tak dveře zcela skryté.

ukázka realizace Přehrát video
Schody v kuchyni Schody v kuchyni

Schody v kuchyni

Zajímavé řešení protnutí schodiště s kuchyní. Schody mají tvar U a doslova prochází vysokými skříněmi. Vyřešili jsme problém, jak oddělit schody od kuchyni, které jsou od sebe v bezprostřední blízkosti.

ukázka realizace Přehrát video